Tvorba www stránek

v dnešní době je tvorba webových stránek velice populární

je to dobrý zdroj obživy

čtěte dále

Tvorva www stránek

 

WWW stránky patří k základním stavebním kamenům na internetu. Bez www stránek by internet ani neexistoval. Webové stránky nám totiž přinášejí zábavu, informace, ale zároveň nám přinášejí i nabídku firem. Mnoho firem, podniků, škol, ale i soukromých osob využívá internet, tedy www stránky pro to, aby prezentovali sebe, svoji firmu, či nějaký svůj výrobek a tím získali více zákazníků. Jenže, ne každý zná tajemství tvorby www stránek.

Tvorba www stránek není pouze napsání textů, a umístění je na web, takové webové stránky nikoho nezaujmou, spíše odradí.

 

Kvalitní tvorba www stránek

 

Při tvorbě kvalitních webových stránek je nutno dbát na několik věcí, první z nich je vzhled. Mnoho návštěvníků, tedy Vašich potencionálních zákazníků může být odrazeno pouze vzhledem. Pokud tedy chcete mít kvalitní www stránky, na které se budou lidé vracet, tak pěkný design je prvním krokem. Další krok, kterému byste měli věnovat neméně pozornosti, jsou texty, protože pokud uživatelé internetu nepochopí, co jim nabízíte, tak si tuto službu ani neobjednají a Vy přijdete o potencionální zákazníky.

 

   

Tvorba www stránek je pouze prvním krokem v mnohem delší cestě. Ve chvíli, kdy bude dokončena samotná část vytvoření webové prezentace, tak nastává čas lovu na návštěvnost. Bez návštěvníků by byla tvorba www stránek zcela zbytečná a ztratili bychom čas. Když je naše tvorba www stránek u konce, web má kvalitní vzhled, jeho zdrojový kód je validní, grafika nám vyhovuje, a celý projekt je umístěn na internetu, tak je ten nejvhodnější čas pustit se do získávání návštěvníků.

Tvorba www stránek, jak na to?


WWW stránky patří k základním stavebním kamenům na internetu. Bez www stránek by internet ani neexistoval. Webové stránky nám totiž přinášejí zábavu, informace, ale zároveň nám přinášejí i nabídku firem. Mnoho firem, podniků, škol, ale i soukromých osob využívá internet, tedy www stránky pro to, aby prezentovali sebe, svoji firmu, či nějaký svůj výrobek a tím získali více zákazníků. Jenže, ne každý zná tajemství tvorby www stránek. Tvorba www stránek není pouze napsání textů, a umístění je na web, takové webové stránky nikoho nezaujmou, spíše odradí. Při tvorbě kvalitních webových stránek je nutno dbát na několik věcí, první z nich je vzhled. Mnoho návštěvníků, tedy Vašich potencionálních zákazníků může být odrazeno pouze vzhledem. Pokud tedy chcete mít kvalitní www stránky, na které se budou lidé vracet, tak pěkný design je prvním krokem. Další krok, kterému byste měli věnovat neméně pozornosti, jsou texty, protože pokud uživatelé internetu nepochopí, co jim nabízíte, tak si tuto službu ani neobjednají a Vy přijdete o potencionální zákazníky. Ve chvíli kdy naše tvorba www stránek zahrnuje již grafiku, a texty, tak můžeme webovou prezentaci umístit na internet. Ale kam?


Existuje mnoho variant, kam se dají umístit již vytvořené webové stránky, ale jaká je ta správná? Pokud naše tvorba www stránek měla alespoň trochu profesionální charakter, tak free hosting nebude tou pravou variantou. Mnoho hostingových společností nabízí zajímavé nabídky, ale při výběru toho správného hostingu bychom měli pamatovat na pár základních pravidel. Tvorba www stránek a jejich následná úspěšnost může záviset i na zvolení vhodného hostingu. Při výběru společnosti, ke které umístíme svoji webovou prezentaci, bychom měli především zjistit, jakou kapacitu dostaneme k užívání, jaká je dostupnost, jestli jsou omezení na přenos dat, a zda jsou k dispozici i databáze, díky kterým můžou naše webové stránky získat novou dimenzi.

   
 

Rubriky

 

Home

jak na to?

Historie

Kontakty


   
 

Doporučujeme

 

zde připravuje odkazy


Tvorba www stránek a SEO

 

Při samotné tvorbě internetových stránek je nutno dodržovat několik základních pravidel. První z nich je, aby kód byl validní, tedy nebyly v něm chyby. Nevalidní kód může způsobit, že prohlížeče špatně zobrazí Vaše webové stránky, a Vaše tvorba www stránek bude zbytečná. Nevalidní kód se může projevit od jinak zbarveného písma, jiného rozložení stránky, až po to, že se stránka nezobrazí vůbec.Při tvorbě stránek je proto nutné vždy pamatovat na validitu. Když už je tvorba www stránek u konce, jsou validní a umístěny na internetu, tak přichází na řadu jejich následná SEO úprava, tak aby měli lepší pozice ve vyhledávačích.

 

Seo (Search Engine Optimization),

 

česky optimalizace pro vyhledávače se skládá ze dvou částí, první z nich je optimalizace on-page faktorů stránky, tedy všeho co se na dané stránce nachází, druhou částí jsou off-page faktory stránek, což jsou především zpětné odkazy. Tvorba www stránek, a on-page faktory zahrnují především titulek, který by měl vyjadřovat obsah stránek, měl by být krátký a výstižný. Dále by se na stránkách mělo využívat nadpisů a zvýrazněných textů, <H1> nám značí nejdůležitější nadpis, <H2> má již menší důležitost, a <H6> nejmenší, kvalitní tvorba www stránek zahrnuje i vložení nadpisů.

    

Další důležitou částí je text v dokumentu

 

Další důležitou částí je text v dokumentu, protože zde se nachází to, co dané stránky nabízejí a na to bychom měli vždy pamatovat. V případě, že na stránkách budou obrázky, tak by měli vždy obsahovat alternativní popis. Off-page faktory stránky jsou především zpětné odkazy, zde platí jediné heslo: „Každý odkaz, který vede na Váš web, se počítá“. Pokud chcete, aby tvorba www stránek byla úspěšná a Vaše www stránky navštěvované, tak se vždy řiďte heslem, že stránky děláte pro lidi a ne pro vyhledávače.